Kontaktní kampaň probíhá také na Pelhřimovsku

Miroslav Houška a Jan Matějů v průběhu celého dne diskutovali s občany na náměstích třech měst okresu a Pelhřimov. Vyslechli mnoho názorů, které shrnuli do několika skupin. Očekávání, se kterým na náměstí vyrazili, se naplnila.

  Kandidát do Poslanecké sněmovny s číslem 5 Miroslav Houška se svým kolegou Janem Matějů absolvovali turné diskusních zastavení ve třech městech okresu Pelhřimov. V ranních hodinách zavítali na náměstí Svobody v Pacově. Přivítalo je uklizené prostranství a opravené obecní objekty. „Je zde vidět mnoho změn k lepšímu,“ shodli se oba lidovci. Další zastavení měli v Černovicích. Polední poměrně klidné náměstí je přivedlo do restaurace místního hotelu na oběd. „Překvapila mne domácí strava,“ řekl po obědě Jan Matějů. Třetím městem byla Kamenice nad Lipou. Odpolední nákupy v místních obchodech obstarávaly především ženy. „Také v Kamenici je vidět, že se o město starají nejenom lidé z radnice, ale i majitelé nemovitostí,“ konstatoval M. Houška.    

Návštěva obou aktérů měla však další rozměr. Tím bylo bezprostředně promluvit s lidmi, probrat s nimi jejich starosti především s politikou, pozvat je k volbám a poprosit o hlas pro lidovce. Reakce oslovených lidí byly různé.

Po celodenním putování se M. Houška s J. Matějů shodli na třech skupinách diskutujících. V první skupině zaznívalo: „Ani jsem k volbám nechtěl jít. Cpou se tam lidi, kteří jsou tam pořád, furt něco slibujou a k ničemu to nevede,“ tvrdil rozhořčeně pán v Pacově. Podobná odpověď zazněla na černovickém náměstí z úst jiného muže, „Mladé jsem nabádal, aby šli k volbám, že to mají v rukách. Já jsem vždycky volil a letos nepůjdu. Všichni slibují nesmysly, a když se tam dostanou, tak kradou a kašlou na nás!“

Dále se shodli, že do druhé skupiny zahrnou občany, kteří vyslechli jejich nabídku, ptali se na hlavní body lidoveckého programu a přislíbili, že zváží, komu dají svůj hlas. „Dnes mohu pouze říci, že nebudu volit ani sociální demokraty ani občanské demokraty. Ještě nevím, komu hlas hodím,“ padl jiný názor.    

Ve třetí skupině našli voliče KDU-ČSL. „Tuhle stranu volím pravidelně,“ řekla paní Miroslavu Houškovi na Masarykově náměstí v Kamenici nad Lipou. Na stejném náměstí potkal M. Houška mnoho známých, se kterými si jenom srdečně vyměnil pozdrav. Popřáli si vzájemně mnoho zdraví a vyslovili přesvědčení v lepší budoucnost.

Diskusní den v Pacově, Černovicích a Kamenici nad Lipou byl obohacením pro oba aktéry. Získali tak mnoho názorů a to i přesto, že se každodenně mezi lidmi pohybují, pracují v kolektivech zaměstnanců, s nimiž sdílí mnoho shodných starostí.

 Jana Houšková
(převzato:http://pelhrimov.kdu.cz/)