Místostarosta Klement děkuje za 16 tisíc, „vyběhaných“ pro onkologii

Žďár nad Sázavou - Místostarosta Žďáru nad Sázavou Josef Klement 2. června spolupořádal už 8. ročník charitativního běhu městem, který je spojen s humanitární sbírkou. Akce „Pohybem k naději“ navazuje na úsilí Terryho Foxe, který běhal napříč Kanadou i se zhoubným nádorem, aby vybral peníze na výzkum rakoviny.

„Atmosféra i počasí vyšly na jedničku. Letos do Žďáru zavítalo 353 aktivních účastníků! To je druhá největší účast v historii,“ neskrývá radost Josef Klement, sám milovník sportu, který si od mládí prošel žďárským hokejem, fotbalem a basketbalem. Na vysoké škole dokonce cvičil taekwondo, později ve Žďáře působil i jako trenér florbalu a místostarosta Orla.
(číst celý článek)

Pořadatelé letošního charitativního nezávodního běhu dohromady pro Nadační fond dětské onkologie Krtek vybrali úžasných 16.333 korun. „Dík patří všem dárcům a také sponzorům a dobrovolníkům, kteří pomohli s organizací (Orel, Duha AZ a učitelé 2. ZŠ), taneční skupině Gingers a hudební skupině AMaTer. Mezi hosty byl i Aleš Wasserbauer, který s podobnou diagnózou jako Terry Fox absolvoval amputaci nohy. A náš „běh“ byl pro něj jedním z iniciačních faktorů jeho akce Na kole Žďárskými vrchy - letos má 3. ročník,“ dodává místostarosta Klement s tím, že zajímavostí letošního běhu byla kromě tří standardních tras pro běžce, in-line a cyklisty i terénní trať o délce 3,6 kilometru. 

Trať absolvovaly i maminky s kočárky, pro děti bylo připraveno vyžití v podobě skákacího hradu. Akci přišli podpořit také okresní předseda KDU-ČSL Radek Pátek, krajský zastupitel Pavel Janoušek a poslanec a lékař Vít Kaňkovský. 

PřílohaVelikost
IMG_1465Vitezio.JPG2.81 MB
hrad_KDU.JPG5.66 MB
lidovci.JPG4.01 MB
IMG_1411_cilova.JPG1.36 MB
JK_s_tanecnici.JPG2.09 MB