Netradiční kněz bude mluvit o tom, jestli je Bůh

Kamenice nad Lipou - Ladislav Heryán má „háro“, slouží mše na rockovém festivalu v Trutnově a na pohřbu Ivana „Magora“ Jirouse hrál na kytaru Muchomůrky bílé. Zároveň tento salesiánský kněz, který se stará o problémovou mládež, přednáší biblistiku, vyjadřuje se ke společenskému dění a nedávno s ním vyšla kniha rozhovorů Exotem na této zemi.  

Besedu s tímto netradičním duchovním pořádá KDU-ČSL a farnost v Kamenici nad Lipou. Ve středu 17. května v 18 hodin odslouží Ladislav Heryán mši svatou v místním kostele a v 19 hodin na zámku prosloví přednášku na téma „Je Bůh? A jaký?“, kterou proloží písněmi na kytaru. Na závěr podepíše zmíněnou knihu rozhovorů. (číst celý článek)

P. Ladislav Heryán se v roce 1981 tajně stal salesiánským řeholníkem. O šest let později emigroval do Říma s cílem dokončit studium teologie a vstoupit do misií v Africe. Po revoluci byl však řádovými představenými požádán, aby se po dostudování vrátil do vlasti. Působil v Českých Budějovicích a poté v Praze jako ředitel a kaplan salesiánské komunity v Kobylisích.