Poslanec Kaňkovský zjistil, že hejtman a ministr si u rychlíků protiřečí

(14. února 2017) - Malý rébus nyní nejen cestujícím z Křižanovska nabízí srovnání nejnovějšího vyjádření hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka (za ČSSD) a ministra dopravy Dana Ťoka (ANO). Oba si totiž vzájemně protiřečí, jak zjistil poslanec Vít Kaňkovský (KDU-ČSL).

Ten totiž ve sněmovně v otázce obnovení rychlíkové zastávky v Křižanově interpeloval zmíněného ministra dopravy. Dan Ťok mu odpověděl takto: „Ministerstvo považuje situaci za stabilizovanou a zavedení zastavování v železniční stanici Křižanov nepředpokládá, jelikož Křižanov a okolí jsou na dostatečné úrovni obslouženy vlaky regionální dopravy v objednávce Kraje Vysočina.“ Kompletní odpověď ministra je na Faceebokové stránce poslance Kaňkovského.  Píše v ní i to, že ministerstvo zastávky rychlíků zrušilo „po dohodě se zástupci Kraje Vysočina“ – ministr zde tedy popírá snahu kraje přenášet odpovědnost za tento nepopulární krok na stát.

Oproti tomu hejtman Jiří Běhounek na posledním zasedání krajského zastupitelstva na přímý dotaz uvedl toto: „Bylo nám řečeno, že s další změnou jízdního řádu, což je v květnu, by v Křižanově rychlíky zastavovat mohly. Jestli České dráhy a ministerstvo dopravy rozhodnou dřív, budeme jenom rádi.“ A veškerá vyjádření hejtmana vyzněla téměř v duchu, že obnova zastávek už je hotová věc. Celý článek přečtete zde

Tak opravdu nevím, co si myslet. Média uváděla, že vedení kraje dojednalo obnovení zastávky. Říkal jsem si - hurá, tak konečně se ledy hnuly - to jistě potěší občany Křižanova a okolí. A přitom odpověď ministra Ťoka hovoří zcela jinak a s obnovením nepočítá. Tak kde je pravda? Dokážou se hejtman a ministr domluvit? Vyslyší vedení kraje a ministerstva dopravy prosby občanů?“ ptá se Vít Kaňkovský.