Radní vidí další čachry s penězi

Téma: KDU - ČSL    2.10.2015    Mladá fronta DNES    Strana 13    Vysočina    (evs, vok)       

HAVLÍČKŮV BROD V havlíčkobrodském hokejovém klubu jsou si naprosto jisti – včerejší zveřejnění kauzy o trestním stíhání několika bývalých i současných hokejových funkcionářů má varovat politiky, aby v říjnu nezvedli ruku pro další dotaci.

A už dnes je jasné, že místostarosta Čeněk Jůzl (KDU-ČSL) ji na příštím zastupitelstvu skutečně nezvedne. „V téhle chvíli, pokud navíc probíhá trestní stíhání, bych pro vyplacení příspěvku BK určitě nebyl,“ potvrzuje Jůzl.

* Myslíte si, že stejně budou reagovat i ostatní?

Nemůžu za nikoho mluvit. Ale já mám ještě jiný problém. Žádost, kterou si BK na letošní rok podal, znovu není v pořádku. Vykazuje příjmy z členských příspěvků mládeže v hodnotě 500 tisíc korun. Jenže členů má asi 180, takže podle našich výpočtů musí vybírat na příspěvcích kolem milionu.

* Co všechno vám ukázal loňský nařízený audit?

Neoprávněné nakládání s veřejnými prostředky. Část vyplacených dotací musel BK vrátit, část jsme mu odpustili. To se týkalo třeba případů, kdy se dotace využily na energie nebo kdy je zaúčtovali až do dalšího roku. Pak tam ale bylo zhruba 2,5 milionu, jejichž správné využití nedokázali prokázat.

* Šéf BK David Kozlík mluví o jednom politikovi, který se snaží zlikvidovat hokej ve městě. Máte pocit, že to bylo o vás?

To je jejich výklad. Jestliže přijde z BK vyúčtování a v něm mají kolem milionu korun výdaje za pronájem ledu, a přitom ho dostávají za symbolickou korunu, plácne to do oka každého. A podobných do očí bijících položek tam bylo několik. Jestli to někdo bere jako rozvracení hokeje, když se mi nelíbí, že kluby rozkrádají městské peníze, tak to asi tak bude.